Życzenia

Na nadchodzące święta życzę moim Czytelnikom spokoju, szczęścia, uśmiechu. By każdy znalazł na te dni swoją bezpieczną przystań, wśród rodziny lub przyjaciół. By ucichły konflikty i burze niszczące i pustoszące nasze życie.

Życzę by nadchodzący rok przyniósł nam spokój, wolność od szaleństw ludzi i świata – by każdy mógł szukać szczęścia po swojemu. By każdy z nas mógł budować to co chce zbudować, rozwijać to co chce rozwinąć. By nasz trud nie szedł na marne. By nikt nie niszczył i nie marnotrawił owoców naszej pracy. By nie lekceważono pracy, by nikogo lekkomyślnie nie wypchnięto za drzwi.

Władzy życzę by rządziła mądrze i odpowiedzialnie, doceniana za dobre posunięcia, karcona za złe, otoczona zrozumieniem, wolna od szczucia i pomówień, wolna od ludzkiej nienawiści i zawiści. Życzę też by rządziła świadoma odpowiedzialności. By jej decyzje łatwe i trudne niosły narodowi dobro i nie odbijały się negatywnie na życiu zwykłych obywateli.

Światu i zamieszkującym go narodom życzę pokoju i wolności. By każdy mógł urządzać swoją ojczyznę po swojemu – wedle dobrych tradycji i marzeń…