BLOG

wedrowycz banner1

O gęsi

Jak to na św. Marcina upiekłem gęś. 

W tym roku padło na "młodą gęś owsianą". (mrożoną). Generalnie odradzam.  Bardzo niewiele mięsa (zwłaszcza na skrzydłach). Ogrona ilość tłuszczu (wytopiło się ponad 5 litrów!!!!!). 6 godzin w piekarniku okazało się niewystrczające od spodu była jeszcze blada. (do tej pory piekły się szybciej i nie trzeba było obracać).  

Dedukuję że że miała dużo tego owsa a za mało ruchu...

Przemysł drobiarski niszczy wszystko...

po święcie...

101 rocznica odzyskania niepodległości minęła jak zwykle. Patrioci świętowali, bydło odstawiało szopki, a policja starala się nie przeszkadzac jednym ani drugim ale też nie pozwalała by załatwić sprawę prowokatorów raz a skutecznie... 

Wywiad ze mną

Kto ciekaw... 

https://www.facebook.com/watch/?v=2376886009228809

zapraszam ;)

Smutne

Szwecja lat 70-tych. Spokojny dostani bezpieczny kraj. Na prowincji prawie nikt nie zamykał drzwi na klucz. Rowerów nie przypinano wchodząc do sklepów. Domofony były wynalazkiem kompletnie nieznanym. 

Szwecja dziś - gangi, narkotyki, porachunki, strzelaniny, gwałty, bomby-pułapki, strefy No-go. Powstające pozamiejskie zamknięte enklawy ogrodzone płotami - wcześnej rzecz nie znana. Strach w oczach Szwedów mieszkających jeszcze w tych gorszych dzielnicach. Bezradna policja prosi o pomoc wojsko...

https://niezalezna.pl/296182-wojsko-bedzie-musialo-pomoc-policji-plaga-eksplozji-ogarnela-szwecje

Nie, nie mówimy tylko o dużych miastach na południu - zaburzenie równowagi etnicznej w małych miejscowościch widać nawet wyraźniej... 

III Filar

W zaistniałej sytuacji pojawia się pytanie co z III Filarem OFE. Czy mamy się w to bawić dalej - czy lepiej zerwać umowy, wycofać część pienędzy, nawet uszczuploną o kary umowne...

1) Skoro władza (wówczas PO)  raz już zabrała połowę kasy z II filaru, a teraz sięga po resztę - co ją powstrzyma przed kradzieżą środków z filaru III-go?  

2) Skoro firmy prowadzące OFE ani wtedy ani teraz nie zdobyły się choćby na werbalny protest jaką mamy gwarancję że będą bronić reszty? 

 

w 1999 roku uwierzyłem że mamy wreszcie normalny kraj. Że na starość nie zabraknie nam na leki i że będziemy sobie jeździli na wycieczki jak szkopy czy amerykańce. 

 

ps. kasę z IKE też zabiorą  gdy im przyjdzie ochota. 

pps. nawet nie zauważyliśmy że złupiono także fundusz rezerwy demograficznej...

To proste.

Dwa arrgumenty: 

1) Niemal zawsze przymus ze strony władzy oznacza SZWINDEL.

2) Gdyby likwidacja OFE byla dla nas korzystna - PiS ogłośiłby to kilka

miesięcy temu - jako żelazny punkt swojego programu wyborczego. 

Złodzieje z PiS-u

https://dzienniklodzki.pl/emerytura-z-ofe-co-pieniedzmi-z-kont-pis-likwiduje-konta-ofe-pieniadze-z-kont-ofe-w-2020-roku-emerytura-po-likwidacji-kont-ofe/ar/c3-14067355

OFE (II filar) idzie do likwidacji. 

Z jednej strony to dobrze - widać dziś czarno na białym że fundusze były organizacją skrajnie nieudolną, rzekłbym złodziejską. "oprocenowanie" składek nie goniło nawet inflacji, miliardy wyprowadzao do zagranicznych centrali. Rozgonienie tej bandy wydrwigroszy uważam za słuszne. I powinno się im dowalić kary żeby się nogami nakryli.

Z drugiej strony - podpisałem legalną umowę z OFE. Nie z jakimś tam tuskiem, nie z Kaczyńskim czy Morawieckim. I co? władzchna kochna czy o pełowska czy kaczystowska uważa że może sobie ot tak uznać ją za nieważną? 

Z trzeciej strony - nie rozumiem jakie są podstawy prawne w których funkcjonuje całe to łajno. Najpierw wnuk hitlerowca zabiera mi połowę kasy, teraz mam zapłacić 15% "opłaty przekształceniowej" (rozumiałbym 0,5% na koszta księgowe operacji),  a w efekcie i tak wszystko trafia na zmarnowanie do ZUS - z którą to instyucją nie chciałem i nie chcę mieć NIC do czynienia. 

Z czwartej strony - pomijam reklamy emrytur pod palmamy - moje pieniądze i tak jakby nie są moje. Nie mogę nimi rozporządzać. Nie mogę ich wypłacić i nadpłacić kredytu za mieszkanie. Nic nie mogę. 

Z piątej strony - AWS otwierając program II i III filaru nie postawiła OFE konkretnych warunków wstępnych (np. obowiązku oprocentowania składki powyżej progu inflacji!!!) kolejne rządy  przez lata patrzyły przez palce na ich działaność i nie zapewniały niezbędnego nadzoru.  

*

PRZYKRE ŻE PARTIA UWAŻANA ZA PATRIOTYCZNĄ SIĘGA PO PIENIĄDZE OBYWATELI Z NONSZALANCJĄ PODOBNĄ JAK WNUK WERMACHTOWCA. 

znowu...

Kolejny skandal pedofilski w Słupsku

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Slupsk.-Instruktor-w-Mlodziezowym-Domu-Kultury-MDK-podejrzany-o-gwalt-na-6-letniej-corce 

Dwu pedofili w jednej instytucji. (klub jakiś założyli czy jak?) 

Pierwszy nadal bezkarny (pytanie: kto i dlaczego go chroni?) 

Drugi widać rozzuchwalony bezkarnością pierwszego.  

 

 

Ps. Panie Biedroń - czy usłyszymy wreszcie z pańskich ust jakiekolwiek

potępienie pedofilii? Może być wygłoszone w europarlamencie. 

Ryba psuje się od głowy...

ojej...

https://niezalezna.pl/296070-dorota-kania-ujawnia-w-tym-sledztwie-neumann-uslyszal-zarzuty-nowe-fakty 

tylko dlaczego w ogóle mnie to nie dziwi? 

złodziej nie wraca

https://niezalezna.pl/296038-tusk-bedzie-kandydatem-na-prezydenta-krol-europy-w-koncu-oglosil-swoja-decyzje

widać czuje się tam bezpieczniej niż w kraju...