BLOG

wedrowycz banner1

Do poczytania

O "uchodźcach" w kontekscie Ewangelii

http://www.fronda.pl/blogi/poznacie-prawde-a-prawda-was-wyzwoli-j-832/nie-wprowadzaj-do-domu-swego-kazdego-czlowieka-syr-1129,46668.html

Kolejny harcerzyk..

Minister Błaszczak oświadczył że imppreza Owsiaka bezpieczna nie jest i podał statystykę przestępczości...

http://niezalezna.pl/101025-miasto-bedzie-odpowiedzialne-za-woodstock

http://lubuskie.onet.pl/blaszczak-o-opinii-policji-ws-woodstocku-jest-druzgocaca-organizatorzy-odpowiadaja/gjs7v6z

Kolejny harcerzyk z PiS który stra się być miły dla kazdego albo któremu brak odwagi... 

Panie Ministrze - podpowiadam. Trzeba w krótkich żołnierskich słowach powiedzieć publicznie:

DZIAŁALNOŚĆ JERZEGO OWSIAKA BUDZI SZEREG WĄTPLIWOŚCI NATURY PRAWNO-SKARBOWEJ DLATEGO WEDLE OBOWIĄZUJACYCH PRZEPISÓW DO CZASU PRZEDSTAWIENIA PRZEZ NIEGO KSIĄG RACHUNKOWYCH FIRM "ZŁOTY MELON" I "MRÓWKA" NIE MOŻEMY WYDAĆ ZGODY NA  ORGANIZACJĘ IMPREZY MASOWEJ ANI ZBIÓRKI PUBLICZNEJ DO PUSZEK. 

i tyle...

Możliwości są trzy:

a) Owsiak jest uczciwy - przyniesie księgi, sąd wyznaczy rewidentów, wszystko się sprawdzi, za niesłuszne podejrzenia minister wpłaci jedna pensję na WOŚP, prezydent Duda przyznaje Owsiakowi na pocieszenie order, pokój, przyjaźń, muzyka. 

b) Owsiak jest nieuczciwy - wtedy za fraty go - grzywna, odsiadka, a facet znika z życia publicznego na dobre.

c) Na papierze jest dobrze i zgodnie z prawem, ale Owsiak za pieniądze WOŚP "po legalu" zleca różne działania firmom zewnetrznym nalezacym do niego, żzony, krewnych i znajomych - wtedy zadecydują ludzie - wrzucą mu złotówkę albo nie. 

 

Proste? Proste... 

 

O paliwach

http://niezalezna.pl/100784-szykuje-sie-kolejny-skandal-o-tym-za-rzadow-platformy-nie-wolno-bylo-mowic-wideo

Pisałem już o tym. Mafia zarabiała na przemycie paliw miliardy.

Tysiące ludzi kasowały ciężkie miliony złotych. Staiwały domy, kupowały wille w Hiszpaii. W większości przypadków te kwoty są już nie do odzyskania.

*

Obecny rząd uszczelnia system i nagle okazuje się że zyski wcześniej przechwytywane przez przestępców da się przejąć do budżetu.

*

Sytacja jest jednak bardziej złożona. Mamy dwie możliwości:

a) lewe paliwo kosztowało tyle co legalne. W tej sytuacji rozbicie mafii jest korzystne dla rządu i całkowicie obojętne dla gospodarki oraz tzw. zwykłych ludzi.  

b) Lewe paliwo kosztowało mniej. Ktoś kupował tę lewą beznynę - taniej. Obniżał sobie koszta działaności. W tej sytacji na rozbiciu mafii skorzysta władza ale mogą np. wzrosnąć koszta transportu. Może się okazać że ceny przejazdów busami na ścianie wschodniej wzrosną.  A gospodarka to jest system naczyń połączonych... 

*

Co należałoby zrobić? Wykorzystać nadwyżki budżetowe do obniżenia cen paliw. Ludzie by skorzystali, gospodarka by skorzystala, niższa cena i duże ryzyko sprawią też że biznes na paliwach będzie mniej opłacalny dla grup przestępczych - co utrudni odbudowę mafii paliwowej w przyszlości.

Do tego nadmiar pieniędzy w budżecie demoralizuje - sprawia że władza zatraca instynkt ograniczania zbędnych wydatków.

Ech, panie Owsiak...

"Juras" Owsiak nazwał Jacka Kurskiego oszustem...

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/panie-kurski-jest-pan-oszustem-tak-ostro-owsiak-jeszcze-nie-pisa%C5%82-stawia-tvp-warunek/ar-BBCZXAh?li=AAaGjkQ&ocid=spartanntp 

mocne słowa w ustach czlowieka kóry odmawia przedstawienia sądowi ksiąg rachunkowych, 

który nie pamięta czy jest prezesem firmy

który jako szef WOŚP sam sobie zleca usług zewnetrzne dla fundacji... 

etc. etc. 

Ech, panie Owsiak...

"Juras" Owsiak nazwał Jacka Kurskiego oszustem...

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/panie-kurski-jest-pan-oszustem-tak-ostro-owsiak-jeszcze-nie-pisa%C5%82-stawia-tvp-warunek/ar-BBCZXAh?li=AAaGjkQ&ocid=spartanntp 

mocne słowa w ustach czlowieka kóry odmawia przedstawienia sądowi ksiąg rachunkowych, 

który nie pamięta czy jest prezesem firmy

który jako szef WOŚP sam sobie zleca usług zewnetrzne dla fundacji... 

etc. etc. 

A to ci nowiny...

Michał T. vel józef Bąk. syn byłego premiera staną przed komisją badającą aferę Amber Gold

już pierwszego dnia nie wiadomo czy w przypływie szczerości czy głupoty podkablował rodzonego ojca. 

Wedle jego słów donald tusk wiedział że Amber Gold to ordynarny przewał - ale uspokajał syna że komisji śledczej nie będzie...  

 

 

http://www.fronda.pl/a/krzysztof-wyszkowski-dla-frondy-donald-tusk-jest-uwiklany-w-afere-amber-gold-po-uszy,94988.html

http://niezalezna.pl/100928-mlody-tusk-pytany-o-finansowa-dzialalnosc-amber-gold-nie-jestem-az-tak-glupi

 

Młody Tusk opowiedział tęz o kulisach pracy w gazecie wyborczej - w tym o zmyślaniu newsów i pisania lipnych wywiadów.

http://niezalezna.pl/100941-przepyszny-fragment-zeznan-michala-tuska-o-tym-jak-pracuje-sie-w-gazecie-wyborczej

 

ci ludzie zatracili nie tylko wstyd ale nawet świadomość że ich czyny i wypowiedzi inni moga uznać za obciach...

*

A Polacy muszą zadbać  to by ci ludzie i im podobi nigdy węcej nie mieli w naszym kraju nic do powiedzenia...

 

Brexit? Bu ha ha ha

http://wpolityce.pl/swiat/341336-polacy-z-wielkiej-brytanii-wracaja-do-polski-the-guardian-wzrasta-liczba-osob-opuszczajacych-wyspy?strona=1

 

The Guardian głosi że mieszkancy opuszczają UK. skutkiem Brexitu. 

a mi się coś zdaje że powdy są zupełnie inne.  

Tylko że ja mieszkam w kraju w którym panuje jeszcze wolność słowa więc nie boję się używaź słów takich jak "islamski terror" 

o michnikoidach

http://niezalezna.pl/100837-dziennikarz-wyborczej-przegial-zakpil-z-zeslancow-na-syberie-dostalby-ode-mnie-w-pysk

czyli szlam zamiast mózgu...

i jeszcze jeden przypadek psychiatryczny...

http://www.fronda.pl/a/zakowski-przesadzil-wedlug-niego-szydlo-chwali-nazizm,94899.html

 

od wielu lat bardzo nisko oceniałem poziom intelelktualny i moralny pseudodziennikarzy z wborczej - ale są takie dni kiedy przecieram oczy i zastanawiam się - jakim cudem ci ludzie nie dostrzegają własnego upadku. 

Kaźń i propaganda

Po latach propagandy medialnej Auschwitz postrzegane jest na świecie głównie jako miejsce zbrodni popełnianych na Żydach. Na zachodzie od kilkunastu lat coraz mocniej przebija się też dezinformacja jakoby drugą szczególnie udręczoną w obozie mniejszością byli homoseksualiści.

Polaków, Romów i ofiary innych narodowości z reguły pomija się, albo są wymieniane na dalszych miejscach. Podobnie zapomina się o Świadkach Jechowy.

Jaka jest prawda? W III Rzeszy homoseksualizm był oficjalnie zwalczany. Uważano go za zboczenie i zagrożenie dla zdrowia publicznego - ale w wielu przypadkach patrzono na niego przez palce. W ścisłym otoczeniu wodzów rzeszy byli ludzie o tej orientacji ale dopóki nie obnosili się ze swoimi upodobaniami mogli spać niemal zupełnie spokojnie. Oczywiście gdyby cokolwiek przeskrobali taką krechę w życiorysie natychmiast by im wyciągnięto. Systemy totalitarne lubiły mieć na każdego "haka".  

Trochę podobna sytuacja panowała w Wermachcie - służyło tam ok 40 tyś żołnierzy którzy wedle ustaw norymberskich powinni być zaklasyfikowani jako żydzi i osoby żydowskiego pochodzenia, zamknięci w gettach a nastepnie zgładzeni. Tolerowano ich, zwodzono obietnicami że dzięki ich służbie rodziny unikną deportacji, a nielicznym za zasługi wojenne wystawiono nawet certyfikaty aryjskości!

w SS panował kult spartańskich pederastycznych wojowników. Nie zachęcano SS-manów do homoseksualizmu ale też nie stanowił on większego probemu blokującego karierę. 

Zwlaczano natomiast tzw. "cieplaków" vel "cioty" - homoseksualistów akcentujacych podwyższoną wrażliwość, zaprzeczających męskiej naturze i przyjmujących role bierne. No cóż -  ci się na żołnierzy nie nadawali i dla Rzeszy byli zbędni. Byli przez aparat panstwowy na różne sposoby szykanowani i przesladowani, a pewien ich odsetek trafił do obozóow koncentracyjnych. 

Wedle "Zeszytów Oświęcimskich" do Auschwitz trafiłlo 44 homosekualistów. Nie 44 tysiące ale 44 osoby. Z tego 75% - 33 przeżyło do wyzwolenia obozu. 

Oczywiście wśród więźniów mogli się trafić ludzie tej oreintacji - ale tylko 44-ech zamknięto pod tym konkretnie zarzutem. 

*

Nie neguję męczeństwa ofiar narodowego socjalizmu - niepokoi mnie jednak zawłaszczanie martyrologii - szczególnie przez grupy mające do tego naprawde nikłe przesłanki. 

 

Wymowa zbrodni w Auschwitz

do poczytania

http://www.fronda.pl/a/czy-w-auschwitz-nalezy-milczec-piotr-semka-dla-frondy,94745.html