Lepsze czasy nadeszły...

obecne czasy gdy się je porówna z poprzednimi to niebo a ziemia. Cofnijmy się głupie kilkadziesiąt lat wstecz i co widzimy? np. sowieci po wojnie wszystkich weteranów-inwalidów powsadzali do spec-łagrów i zagłodzili.

nie zabija się kalekich dzieci jak praktykowała to cała starożytność (nie tylko Sparta...) nie handluje się karłami jak to praktykowano w średniowieczu i epoce nowożytnej. ludzi widowiskowo zdeformowanych nie wystawia się na pokaz w menażeriach ani nie pokazuje w cyrku. bliźnięta syjamskie w większości przypadków umiemy rozdzielać.

dla tych co na wózkach inwalidzkich likwiduje się bariery architektoniczne tj. czasem się likwiduje (pozdrawiam w tym miejscu debili co remontowali dworzec Warszawa Wschodnia)

człowiek biedny za kilka groszy może się w lumpexie odstawić jak stróż na Boże Ciało. Jedzenie jest najtańsze w historii. Jak jesteś biedny nie umrzesz z głodu w rynsztoku. Zresztą i rynsztoków już nie ma.

Niepełnosprawni mają renty (dawniej musieli żebrać aż umarli). Funkcjonują domy opieki. Są noclegownie dla bezdomnych.

Z wieloma formami kalectwa umiemy już sobie radzić. Wydłuża się kości nóg. Protezy bioniczne są sterowane przez nasz układ nerwowy. Trwają zaawansowane prace nad procesorem Argus III który docelowo ma niewidomym umożliwić widzenie z rozdzielczością porównywalną z obrazem TV. Protezy oka wszczepia się już komercyjne w USA. protezy ucha wewnętrznego przywracające słuch mamy od lat.

są preparaty zwiększające możliwości intelektualne ludzi z zespołem Downa. http://www.wykop.pl/ramka/116937/znalez ... pol-downa/

niestety UE odcięła fundusze na bardzo już zaawansowane badania zmierzające do wyciszenia genów odpowiedzialnych za to schodzenie. (potrafimy to już zrobić u zwierząt doświadczalnych!).

Już jest lepiej. A bedzie jeszcze lepiej. Już widać światełka w tunelu.