JA: Kontrowersyjny i szalony...

Z kolejnej recenzji „Raportu…” która napłynęła do mnie z niezmierzonych otchłani netu dowiaduję się że moje poglądy są „szalone & kontrowersyjne”… Khm… No to po krótce. Moje poglądy zawarte w tej książce…

 

-Komuchy byli źli a Polska za komuny była smutna, biedna i siermiężna. Zbrodnie komuchów nie zostały ukarane. Skutki 45 lat realnego socjalizmu odczuwamy boleśnie do dziś.

-Naziści czy to niemieccy czy norwescy też byli kanaliami, a wiele z ich zbrodni także nie zostało ukaranych.

-Jesteśmy do dziś społeczeństwem biednym i skopanym przez los – ale postuluję by się ogarnąć wstać i walczyć. Ciężko się uczciwie dorobić startując od zera, jednak trzeba próbować. Wysiłek się akumuluje. Mi się udało.

-Jak ktoś jest biedny to i tak powinien twardo podążać za marzeniami – ja podążałem i pojechałem z Ojcem zobaczyć jak wygląda Norwegia, choć 3 tygodnie spaliśmy byle gdzie i jedliśmy byle co, a piwa napiliśmy się raz i to po małej puszce. Przedkładajmy „być” nad „mieć”.

-Wojny religijne w XVI wieku były straszne, krwawe i obustronnie zbrodnicze. Do tego pozbawione większego sensu.

-Dobrze mieć własne państwo i w warto o nie zadbać. Warto stawiać opór przeważającym siłom wroga nawet jak się ma do dyspozycji tylko 70-letnią armatę. Do tego fajnie jest w razie zadymy międzynarodowej mieć po swojej stronie kogoś takiego jak F.Nansen.

-Fajnie mieć własne zabytki i trzeba je chronić. Szwedzi natchnieni naukami Lutra swoje zabytki palili w piecach, Norwegowie średniowieczne kościoły burzyli, a teraz jedni i drudzy płaczą bo niewiele mają. A to co mają w muzeach najlepszego ukradli nam podczas Potopu.

-Katolik powinien pamiętać o swych braciach - męczennikach zgładzonych przez reformację. I uważam że jest fajnie bo Kościół katolicki się nie poddaje i wraca tam skąd go wygnano.

-Smutny jest fakt że kościół ewangelicko-augsburski który m.in. przeprowadził w XIX wieku ogromną i zwycięską ofensywę przeciw alkoholizmowi Szwedów, stoczył się na jakieś kompletne manowce… Przykre że społeczeństwo uchodzące na przełomie wieków za bardzo moralne tarza się obecnie w rynsztoku…

-Szwedzka socjaldemokracja prowadziła czystki etniczne przeciw Lapończykom. Socjaldemokracja popełnia także regularnie zbrodnie na szwedzkim społeczeństwie m.in. odbierając dzieci. Szwedzka eugenika też jest podła.

-Imigracja muzułmańska może stanowić zagrożenie – zwłaszcza gdy liczba gości rośnie lawinowo, nie myślą oni o integracji czy choćby przestrzeganiu prawa, a ich obrzydliwe zbrodnie nie zostają adekwatnie ukarane (podałem trochę przykładów).

-Napomknąłem że katastrofa promu „Estonia” i tragedia w Smoleńsku wyglądają cholernie podejrzanie… I że obie tragedie należałoby zbadać dokładniej.

-Napisałem ze to nie ładnie gdy literaci wyslugują się politycznym bandziorom. 

***

Jeśli to jest dla autora recenzji „szalone i kontrowersyjne” to chyba nieciekawie chłop ma pod deklem…