Postępowa Szwecja.

Szwecja zawsze kojarzyła nam się z krajem walczącym o poszanowanie praw człowieka. Jawiła nam się jako kraj który stawał murem po stornie wszystkich uciśnionych i prześladowanych. 

To już przeszość. 

Sąd w Szecji zdecydował że nie będzie ekstradycji do Polski wyjątkowo obmierzłego stalinowskiego zbrodniarza - strefana michnika. BO NIE. Bo wedle Szwedów to co nawywijał w Polsce (a mówimy o jasno zdefiniowanych zbrodniach przeciw ludzkości) już się przedawniło. Do tego solidarnośc nadzwyczajnej kasty - Szwedzi uważają że łajdaka nadal chroni ...stalinowski immmunitet sędziowski. Do tego facet twierdzi bezczelnie (i w zasadzie bezpodstawnie...) że jest Żydem - co daje mu jakby immunitet dodatkowy. 

Dodajmy z wojska i sądu został wykopany już w 1956r. przez komunistów którzy uznali że po pierwsze nie ma kwalifikacji (nigdy nie ukończył studiów prawniczych!) po drugie ciąży na nim odpowiedzialność za zbrodnie stalinowskie.

Co ciekawe po tym jak przestał być sędzią przez kilka miesięęcy pracował jako ...adwokat (bez jakichkolwek uprawnień!!!).

 *

ale dla szwedzkich komuchów to "swój człowiek".