komentarz

 

Maciej Stuhr raczył skomentować sytuację w naszym kraju... 

Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie „nie poparli”. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć.
Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem. Mamy w dupie trójpodział władzy i wolne media. Po prostu nic, ale to nic nas to nie obchodzi. A cała reszta (mniejszość) może się z tym a) pogodzić, b)wyjechać, c) żyć w rozpaczy i depresji. To obecnie dla większości Polski nie ma zresztą właściwie żadnego znaczenia.
PS: Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce.

No to jedziemy:

1) Akcja z klękaniem zawodników na stadionach jest moim zdaniem potrójnie debilna. Po pierwsze dla tego że gdy urodzili się ojcowie tych piłkarzyków kolonializm był już tylko wspomnieniem... Po drugie dla tego że cała ta akcja bierze się z ruchu BLM - czyl kretyńskiego strugania bohatera z ćpuna-recydywisty... Po trzecie dla tego że to nasz stadion a w Polsce nigdy nie było ani rasizmu ani kolnializmu (choć Litwini, Ukraińcy i Białorusini mogą mieć trochę odmienne zdanie). 

2) PiS to nie jest bukiet kwiatków. Kradną, kombinują, uprawiają nepotyzm - ale kradną znacznie mniej, nie kradną na chama jak PO, a w dodatku jak Janosik część tego co zabiorą oddają ubogim w postaci 500+ I to dla "suwerena" jest ta mityczna "dobra zmiana". Większość Polaków to socjaliści i sieroty po socjalizmie. Owszem - tego własnie chcą. Państwa opiekuńczego, michy podsuwanej przez urzedasa. Przykre...  Aha - panie Maćku - nie każdy zarabia jak pan - są ludzie dla których ochłap 500 zł to być albo nie być... 

3) Nie szczepimy się - tu z pewnym obrzydzeniem się zgodzę z p.Maciejem. Uważam że trzeba. 

4) Nienawidzimy czarnych? Wręcz przeciwnie - lubimy ich. Niektórzy lubią ich nawet za bardzo czego dowodem jest te 16 czy 17 nieszczęsnych frajerek zarażonych HIV-em przez Simona mola... Natomiast nie podobają nam się tzw. "uchodźcy" i in masse nie chcemy ich tu. Nawet nie dla tego że ich nie lubimy - ale w obawie bezpieczeństwo naszych kobiet i dzieci. Pan Stuhr ma zapewne inne doświadczenia - na plus trzeba mu zapisać ze przez rok gościł rodzinę uciekinierów z Czeczenii.  

5) Nienawidzimy "pedałów"? (a fe panie Maćku co za paskudne słowo...) Bynajmniej. 99% populacji istnienie gejów nie przeszkadza. Nie kojarzę w ostatnich miesiącach np. żadnego przypadku pobicia gejów na tle homofobicznym. Nie wybijamy szyb w mieszkanich oznaczonych tęczowymi flagami. Tego u nas praktycznie nie ma. Problem zaczyna się gdy geje zamiast cieszyć się w granicach zdrowego rozsądku tolerancją zaczynją robić zadymy, gdy biedroń zaczynia pier... od rzeczy z mównicy sejmowej, albo gdy do opinii publicznej mimo knebla cenzury przenikają szczątkowe informacje o skali pedofilii homoseksualnej... Jest pan celebrytą - wie pan co się dzieje w tym środowisku.

6) nie chcemy pomagać innym? Khm... Proszę zadzwonić do swego kumpla Owsiaka - powie ile zebrał w ostatnich latach. 

7) gardzimy nauką, kulturą i sztuką? Gender studies to nie jest prawdziwa nauka. A pańskie filmy to nie jest prawdziwa kultura. (nie mówiąc o sztuce). Ale resztę szanujemy. 

8) trójpodział władzy? khm... Mi osobiście nie podoba się że sądownictwo pozostaje poza jakąkolwiek kontrolą. I że politycy nie odpwiadają za skutki swoich decyzji... Demokracja też mi się nie podoba.

9) wolne media? Niezależne są chyba tylko "craftrer" i "wiadomości wędkarskie" - cała reszta do kogoś należy... I ci "ktosie" często cudzoziemcy mają wobec dzienikarzy pewne konkretne wymagania... Już nawet "nowa fantastyka" przestała być niezależna. Nie będą płakał nad TVN czy "wybiórczą".

10) Taka miejszość jak Pan faktycznie może spakwać walizkę i wyjechać. Jakoś sobie bez was poradzimy.

11) Wyjście z UE uważam za bardzo dobrą opcję. Niestety i władza i opozycja uważają inaczej...  Unia też nie zechce stracić dochodowej kolonii...