O talibach

                Wraca problem tajnych więzień CIA w Polsce – oraz torturowania talibów w bazie w Kiejkutach. Za użyczenie obiektu strona polska (kto konkretnie?) zainkasować miała podobno 15 milionów dolarów. Zasadniczo komentatorzy nadal jak ognia unikają wymieniania nazwiska kwaśniewskiego i millera – choć są umoczeni w tym szambie po uszy, a Kwaśniewski nawet sypnął się w rozmowie z dziennikarzami że o sprawie wiedział… (skoro wiedział był prezydentem i zwierzchnikiem sił zbrojnych jego wina nie ulega żadnej wątpliwości…).

                Talibowie to kolesie którzy nie pozwalają ludziom oglądać tv. Zabraniają słuchać muzyki i używać elektryczności. Rozstrzeliwują kobiety za pójście do fryzjera. Kamienują ofiary gwałtów uważając je za „winne”. Praktykują wycinanie dziewczynkom łechtaczek by uniemożliwić im w przyszłości przeżywanie orgazmu. Nie widzą nic złego w pedofilii – a nawet ją pochwalają. A w dodatku nie poddają się żadnym formom resocjalizacji, co więcej uważają że powinniśmy żyć wedle ich zasad i przejść na religię która te zadsady sankcjonuje.

                Zasadniczo jestem zwolennikiem torturowania i wieszania talibów za sam fakt że należą do tej zbrodniczej organizacji. Uważam że powinni zostać po prostu wytropieni i zlikwidowani a obowiązek wypalenia tego wrzodu spada na barki wspólnoty międzynarodowej podobnie jak kiedyś podjęto wysiłki dla likwidacji nazizmu.

                Kłopot w tym że w Polsce nie wolno stosować tortur. Powstał niebezpieczny precedens. Wczoraj pozwoliliśmy żeby Amerykanie podtapiali u nas terrorystów. Czy jutro oddamy podobną przysługę niemcom a po jutrze ruskim? Jeszcze jedno. Teoretycznie oddaliśmy sojusznikowi przysługę. Tylko że paradoksalnie straciliśmy wiarygodność. Sztab generalny i szefostwo CIA dostały czytelny sygnał: "za 15 milionów dolców polscy politycy są gotowi złamać prawo swojego kraju. Szklanka tłucze się raz. Można ich kupić. Dziś kupiliśmy ich my. Jutro może kupić ich wróg. Nie są goni zaufania. Lepiej nie dawać im wojskowych technologii. Lepiej nie instalować na ich terenie naszego sprzętu"…

*

ps. do szermierzy tolerancji z forum wybiórczej - macie oczywiście rację. Jestem islamofobem podobnie jak każdy rozsądny europejczyk - autochton. Naprawdę nie musicie czytać moich książek skoro tak was boli podczas lektury...