Powrót do Jedwabnego

Ponieważ media ewidentnie planują podgrzać temat Jedwabnego wrzucam link do zdjęć z ekshumacji opatrzonych dość trzeźwym i obiektywnym komentarzem. Wrzucam je nie goli sensacji ale by osoby zainteresowane dotarciem do obiektywnej prawdy miały okazję obejrzeć materiał źródłowy. Od razu ostrzegam: na pierwszych zdjęciach widoczne są ludzkie szczątki (tzn. kości). Dla uhonorowania majestatu śmierci proponuję by korzystający z linka zmówili modlitwę w intencji ofiar, (a ateiści uczcili minutą ciszy).  

Najważniejsze moim zdaniem są fotografie przedstawiające łuski karabinowe i pocisk pistoletowy. Obecność łusek i łódek nabojowych w zasypisku grobu wskazuje jednoznacznie na udział w tym mordzie niemców. Ważna jest też fotografia czaszki z otworem po kuli karabinowej nad wałem nadoczodołowym. Czaszka ta pozbawiona jest czerepu – analogicznie jak w przypadku strzału oddawanego z pewnej odległości gdy kula uderzając z mniejszą już energią kinetyczną nie przebija na wylot ale roztrzaskuje „tył” w drobny mak…

Na kolejnych fotografiach widoczne są przedmioty osobiste ofiar – głównie klucze mieszkań i domów oraz zegarki i monety (w tym złote). To też pewna poszlaka. Gdyby sprawcami były wyrzutki społeczeństwa zwłoki prawdopodobnie zostałyby ograbione. Niemcy z ich panicznym lękiem przed tyfusem zapewne nie zdecydowali się grzebać zamordowanym po kieszeniach.

http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_842.html

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/