Pożytek z terrorysty

Szykowano zamach na prezydenta i sejm. Tak przynajmniej twierdzi ABW. Aresztowano jakiegoś technika z Krakowa który przygotowywał ładunki wybuchowe i szykował grupę terrorystyczną. Palikot już ogłosił że winny jest PiS i rozbudzona przez „Kaczystów” nienawiść. Komentarze onetowego bydełka poniżej wszelkiej krytyki, dno i dwa metry mułu. Zakładam że kolejnym krokiem władzuchny kochanej będzie udowodnienie że terrorysta był zwolennikiem/sympatykiem PiS.

Sprawa zamachowca budzi jednak szereg moich wątpliwości. Khm… Faceta aresztowano ponoć 11-tego listopada. „Możliwe są dalsze zatrzymania”. Już ta informacja budzi mój niepokój. Jak macie ich namierzonych to ich aresztujcie a nie trąbcie o tym na prawo i lewo…

Moja teoria? Szalona… Obłędna… Ale skoro jestem pisarzem od SF. Władza już wie że kłamstwo smoleńskie się sypie. Coraz więcej ludzi – i to poważnych – wskazuje na wybuch w Tupolewie. Zatem… Możliwości są dwie: albo zaprzeczać jak długo się da a potem spakować walizki i szybko drapnąć, albo przetasować karty, wywołać sztorm – ale kontrolowany i spróbować w zawierusze utrzymać się na stołkach.

„Znaleźć” na wraku ślady trotylu. (tyko ostatni idiota użyłby łatwo wykrywalnego trotylu do takiej akcji). Jakiś czas potem pokazać światu schwytanego świra militarystę knującego zamach. Ogłosić że faktycznie doszło do zamachu na Prezydenta a potem postawić przed sądem „winnego” – człowieka który podłożył bombę w Tupolewie, a potem zabrał się do szykowania kolejnego wielkiego zamachu terrorystycznego. Rodziny ofiar przeprosić. Świr oczywiście stał na czele siatki która po jego aresztowaniu rozpierzchła się na wszystkie strony. Tropienie, śledzenie, łapanie. Może próba odwetu za strony kumpli aresztowanego. Własna krajowa grupa terrorystyczna - prawdziwa lub domniemana daje władzy wspaniałe możliwości. Można zwalczać terroryzm. Można efektownie zlikwidować tego i owego (np. konkurenta do stołka) i zwalić winę na „terrorystów”. Można uzasadnić dalszą głębszą inwigilację społeczeństwa. Można niszczyć opozycję „udowadniając” jej powiązania z zamachowcami. Słowem robić to wszystko co robiła carska Ochrana „hodując” sobie organizację bojową eserów czy grupki terrorystyczne bolszewików. Taki scenariusz jest możliwy.

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/