O rasizmie

 https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-orban-odwiedzil-trumpa-wspaniale-bylo-spedzic-czas-z-moim-pr,nId,6197327

Orban awansował na czołowego europejskiego rasistę, nastepcę hitlera goebelska etc. 

o co biega? O wypowiedź...

międzynarodowa radykalna lewica wmawia nam, że Europa z natury zaludniona jest przez ludzi różnych ras /.../ Mamy świat, w którym Europejczycy mieszają się z przybywającymi spoza Europy. I to jest świat mieszanych ras. Ale jest też inny świat, nasz świat: gdzie Europejczycy mieszają się ze sobą nawzajem, przeprowadzają się, pracują. Na przykład my w Basenie Karpackim nie jesteśmy mieszaną rasą. Jesteśmy mieszanką ludzi mieszkających w swojej europejskiej ojczyźnie. Dlatego zawsze uważałem - jesteśmy gotowi mieszać się ze sobą, ale nie chcemy być ludźmi rasy mieszanej.

Generalnie ten kto nie jest entuzjastą multikulti - tego wyzywa się od faszystów... 

Ciekawe gdyby tak ktoś pojechał do Afryki i zaczął przekonywać Murzynów że są zbyt czarni i powinni sbie dokooptować białych samców

*

Ludzie dzielą się na rasy. Odmienność genetyczna populacji homo spiens nie jest duża, stanowimy jeden gatunek więc praktycznie wszyscy krzyżujemy się ze sobą bez większych kłopotów - ale np. są problemy z przeszczepami narządów. Różne populacje są tez w różnym stopnu odporne na patogeny - co pokazała epidemia covid.  

Nie przeszadzają mi Polacy innego niż biała koloru skóry - ale zastanawiam się czy mieszanie ras jest bezpieczne od strony genetycznej. 

*

pytanko do euroćwoków - jak się nazywali ci szwedzcy politycy który pod wpływem ideologii eugenicznej uznali Lapończyków za "rasę schyłkową" i do lat 70-tych XX wieku prowadzili politykę ich wynaradawiania, odbierali im dzieci a ok 40 tyś poddali przymusowej sterylizacji? 

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/