Prośba o 1,5% PiT dla naszej fundacji
Drodzy i Zacni
Jako że zbliża się pora rozliczeń z fiskusem ośmielamy się zwrócić z malutką prośbą. Jeśli nie wiecie na co moglibyście przeznaczyć 1,5% PIT rozważcie proszę wsparcie naszej fundacji.
FUNDACJA KU PRZESZŁOŚCI
KRS 0000550294, REGON 361113055
Oczywiście nie pogardzimy też datkami :
nr konta: 06 1160 2202 0000 0002 7975 9851
Krótko o nas
Nasza Fundacja niebawem wchodzi w 7 rok swego istnienia. Przez ten czas wydaliśmy przeszło 20 różnych publikacji, zbiory poezji, antologie pokonkursowe, wspomnienia i albumy monograficzne. Skupialiśmy się szczególnie na książkach regionalistycznych. Aktualnie przygotowujemy kolejną monografię historyczną miasteczka Wojsławice. W naszym dorobku znajdują się także 4 wystawy plenerowe. Jesteśmy współorganizatorami Dni Jakuba Wędrowycza.
Z roku na rok rosną nasze zbiory dokumentów, zdjęć, listów i rozmaitych zabytków ruchomych związanych z dziejami Ziemi Wojsławickiej i jej mieszkańcami. Nasze archiwum liczy ponad 800 dokumentów papierowych, oraz przeszło 200 fotografii archiwalnych. Zbiory narzędzi (głównie szewskich), drobnych militariów, monet, przedmiotów życia codziennego, artefaktów archeologicznych i pamiątek sięgają 1000 obiektów. Liczymy że niebawem będziemy mogli wyeksponować je w naszym własnym muzeum – stan budowy jest zaawansowany już w ok 90%.
Nasze działania można podejrzeć w internecie:
a href="https://www.facebook.com/p/Fundacja-Ku-Przeszłości-100083136110482/">">">" ">"ttps://www.facebook.com/p/Fundacja-Ku-Przeszłości-100083136110482/
Z wyrazami poważania
Andrzej Pilipiuk i Marek Farfos