Nowe publikacje fundacji

Na przełomie lipca i sierpnia fundacja nasza wydała kolejne dwie publikacje regionalistyczne.

1597485965279

„Anegdoty Wojsławickie” – to zbiór historii i historyjek z Wojsławic – zarówno takich które są prawdziwe jak i takich które wyglądają na zmyślone. Są to historie które zasłyszałem od Dziaków i Ojca, oraz różnych ludzi z którymi spotykałem się przez lata… Jedna smutne i tragiczne, inne weselsze. Okruchy mogące stanowić ciekawe uzupełnienie naszych dziejów…

„Zapukała wojna do drzwi naszych” – to już publikacja poważniejsza i ważniejsza. Wraz z moim kuzynem Markiem Farfosem zebraliśmy pisane relacje żołnierzy i oficerów którzy w różnych okolicznościach trafili w nasze strony. Zapragnęliśmy w ten sposób włączyć się w obchody setnej rocznicy Bitwy pod Komarowem, oraz uhonorować bohaterskich zołnierzy 2 Dywizji Piechoty Legionów, którzy bronili Wojsławic w chwili gdy rozbite wojska Budionnego szukały możliwości przedarcia się na Hrubieszów. 

Fundacja dofinansowała także druk książki p. Jacka Poletyły „Dom Poletyłów Herbu Trzywdar; Dzieje rodu, powstania i upadku magnackiej fortuny” – jest to obszerna (ponad 1000 stron) i niezwykle ciekawa monografia rodu, którego jedna z gałęzi władała naszymi Wojsławicami.

 

poletyl

 

 

 

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/