Gladiatorzy Pilipiuk

Gladiatorzy

 

Od skrwawionego piasku Koloseum, przez śmiertelnie niebezpieczne zakątki Zony aż po inteligentne nawierzchnie kosmicznych aren przyszłości – odwieczne pozdrowienie Gladiatorów rozbrzmiewać będzie wszędzie i zawsze.Uzbrojeni w elektryczne lance, broń kwantową, nóż czy gołe pięści. Odziani w zbroje wzmacnianie medycznymi modułami albo w kawałek brudnej szmaty. Sprzedani, porwani, zmuszeni do walki lub wychodzący na arenę z własnej woli. Ludzie, anioły, roboty, bestie. Może ich różnić wszystko, ale zawsze łączyć będzie jedno – ich życie trwać będzie tyle, ile aplauz pijanej krwią widowni.

Premiera: 13 listopada 2020 r.
ISBN: 978-83-7964-561-9
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 756

Kup książkę - https://www.swiatksiazki.pl/gladiatorzy-antologia-6685473-ksiazka.html 

 

Na nocnej Zmianie – Pióra Falkonu Pilipiuk

Na nocnej Zmianie – Pióra Falkonu

 

Antologia Na nocnej zmianie  to najlepsze konkursowe opowiadania obiecujących autorów, którzy odpowiedzieli na wezwanie polskiego Fandomu i wzięli udział w konkursie Pióra Falkonu. Zaproszenie otrzymali także mistrzowie gatunku i kilku z nich podjęło rękawicę, by zmierzyć się z nowym pokoleniem.

W antologii znalazły się teksty takich popularnych pisarzy jak: Andrzej Pilipiuk, Michał Gołkowski, Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Agnieszka Hałas.

Znajdziecie tu różne światy, posmakujecie potraw literackich przyrządzonych na wolnym lub gwałtownym ogniu.

Efekt tego kalejdoskopu oceńcie sami, bo za rok nowa edycja. Kto wie, może i wasz tekst, który zawsze chcieliście napisać - tam się znajdzie.

 

AUTORZY:

Agnieszka Hałas - fantastykę, baśnie, mity ma „we krwi” od dzieciństwa. Z wykształcenia biolog, aktualnie pracuje jako tłumacz. Urodzona w Lublinie w tym samym roku, co Harry Potter, ale urodziny obchodzi tego samego dnia co Voldemort. Autorka m.in. takich dzieł jak: Między otchłanią a morzem - zbiór opowiadań, Dwie kartyPośród cieniW mocy wichruPo stronie mroku - zbiór opowiadań,  Olga i osty.

 

Michał Gołkowski - Zodiakalnie, patologiczny Wodnik z roku Stanu Wojennego. Wbrew pozorom samotnik, mizantrop i introwertyk. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości, z zawodu na co dzień tłumacz kabinowy ang-pol-ros. Autor bestselerów: Cyklu S.T.A.L.K.E.R.: Ołowiany Świt, Drugi brzeg, Droga donikądCyklu Stalowe Szczury, powieści: KomornikMoskal.

 

Andrzej Pilipiuk - człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

 

Marcin Podlewski - Debiutował sto lat temu na łamach magazynu „LAMPA” Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych. Na szczęście dla czytelników nie porzucił pisania i tak powstał fenomenalny cykl GŁEBIA. Pisze znakomite science—fiction, horror, ale także fantasy, steampunk czy weird fiction.

 

Marcin Przybyłek – chciał być kosmonautą, został pisarzem science fiction, choć jego rodzice chcieli mieć syna lekarza. Debiutował w czerwcu 2000 roku w miesięczniku Świat Gier Komputerowych tworząc rubrykę Grao Story. Publikował teksty publicystyczne w Nowej Fantastyce w cyklu Co w duszy gra. Jego debiutem książkowym był zbiór dwunastu opowiadań Gamedec. Granica rzeczywistościCykl o Gamedecu jest jednym z najbardziej znanych polskich cykli science—fiction.

 

TEKSTY POZAKONKURSOWE

Agnieszka Hałas - Panicz z Ertel-Sega
Michał Gołkowski - Czas martwy
Andrzej Pilipiuk - Emeryt
Marcin Podlewski - Ekstrapolacja
Marcin Przybyłek - Future Fame

 

TEKSTY KONKURSOWE

Anna Szumacher - Na nocnej zmianie
Alicja Janusz - Tarantela dla głupców
Justyna Lech - Dziewiąty poziom
Marek Pietrusewicz - Chronowizor
Dorota Panecka - Bohaterowie
Dagmara Adwentowska - Ku nieznanym lądom
Tomasz Przyłucki - Dno morza
Adam Podlewski - Patrząc w jedną stronę
Przemysław Hytroś - Uwierz w szczura
Barbara Gawrońska Pettersson - Wheatherby
Piotr Janas - Prosto w słońce
Tomasz Graczykowski - Wszczepiarz Link Overdose
Krzysztof Abramowski - Ampułka
Tomasz Sobiesiek - Astralker: Drugie dno

Premiera: 28 października 2016
ISBN: 978-83-7574-790-4
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 584

 

Image

© 2024 Andrzej Pilipiuk | Wszystkie prawa zastrzezone| Realizacja: AS DIGITAL