BLOG

 

upior-w-ruderze

człowiek w czerwonych spodniach...

https://dorzeczy.pl/kraj/157846/szpital-chcial-przekazac-lozka-wosp-pacjentom-z-covid-19-oto-reakcja-owsiaka.html

Owsiak robi histerię bo łóżka które kupił szpitale chciały udostępnić  chorym na covid.

Z jednej strony - rozumiem Owsiaka. Kupił i przekazał na koknkretny cel który wydał mu się słuszny. Obdarowany chce zadysponować inaczej - niezgodnie z intencją ofiarodawcy... co więcej nie wykluczone że po epidemii przekazant sprzęt nie wróci bo  będzie musiał zostać zniszczony. 

 

Z drugiej strony - wygląda to marnie... Jest paląca potrzeba a tu Owsiak tradycyjnie robi histeryczne cyrki anty-PiS

Hołd Francji

https://niezalezna.pl/358715-nastolatek-zabil-nauczyciela-wstrzasajace-fakty-w-sprawie-brutalnego-morderstwa-we-francji

Nauczycielowi któremu młody czeczenieć obciął głowę zostanie oddany specjalny hołd. Dokona tego aktu prezydet Francji na dziedzńcu uniwersytetu Sorbona. 

Najlepszym hołdem dla zamordowanego byłaby deportacja miliona uciążliwych "gości"... Ale na to nie wpadną.

dialektyka

Teza: PZPR-MO-UB Akcja hiacynt - homoseksualiści to siła wroga sojalizmowi i inspirowana przez imperializm. Zarejestrować, pozyskać agenturę wewnątrz, zgromadzić kompromaty, niszczyć struktury.

Antyteza: Lubimy z facetami, chcemy żyć i bzykać jak lubimy, władzy nic do tego.

Synteza: SLD - z braku robotników zainteresowanych ofertą opieki ze strony lewicy poszukamy elektoratu zastępczego.

Dialektyka: Wiosna - LGBT siłą przewodnią narodu i najwartościowszę grupą społeczną.  

 

udało się nielicznym

https://film.interia.pl/galerie/marek-kondrat-nie-wroce-na-pewno-do-kina-zdjecie,iId,2964820,iAId,176532

 

zarobił miliony (uczciwie co dziś nieczęste) - nadal kapie mu z  tego kasa. Gdy inni aktorzy "inwestowali" w alkohol lub wprost w alkoholizm, on zainwestował w sklepy z winami. Ma kasy jak lodu, poukładany świat - niech Mu będzie na zdrowie. Zapracował i ma.

Żal mi tylko jak patrzę na Polaków z jego pokolenia - z pokolenia naszych rodziców lub dziadków - którzy ryją ryjem, zaharowują się, odliczają ostatnie lata do cieniutkich emerytur...

ciekawostka

https://www.fronda.pl/a/czeczen-ktory-scial-glowe-nauczycielowi-mial-wczesniej-trafic-do-polski,151620.html

jeszcze o wolności słowa

Weźmy pierwszy z brzegu przykład – Jedwabne.

Przyjechała grupa Niemców – ta sama ekipa która urządziła rzeźnię w kilku okolicznych miasteczkach. Grupa zidentyfikowana przez historyków, ustalono kto był jej dowódcą. Wiemy skąd przybyła, co robiła gdzie trafiła potem. Wymordowali Żydów. Zgonili do stodoły, pierwszą grupę rozstrzelali i zakopali, drugą spalili żywcem a tych którzy próbowali uciekać albo dawali znak życia dobili. Potem ciała i zwęglone resztki też zakopano.

Po wojnie aresztowano kilkunastu mieszkańców Jedwabnego – przeszli brutalne ubeckie śledztwo. Katowali ich ubecy z Białegostoku – ok 70% obsady tego urzędu stanowili Żydzi którzy wrócili z ZSRR. Można zakładać że CHCIELI POZNAĆ PRAWDĘ. Wydusić zeznania – ale chodziło im o wykrycie (i ukaranie) faktycznych sprawców. Mieli w tych wymordowanych wsiach rodziny, pociotków, przyjaciół. W wyniku ubeckiego śledztwa nie zdobyto materiałów które nawet STALINOWSKIM SĄDOM umożliwiłyby skazanie tych ludzi na śmierć. Żadnemu nie udowodniono mordowania Żydów, żadnemu nie udowodniono że np. wskazywał Niemcom gdzie mieszkają żydzi, ale mieli brać udział w pilnowaniu Żydów zgonionych na plac i ich konwojowaniu poza granice miasteczka. Nie wiemy czy którykolwiek w ogóle był przy feralnej stodole – jednak dostali wyroki za współudział. W grupie był co najmniej jeden człowiek kompletne niewinny – ale komuchy mieli do niego swoje pretensje więc dołączyli go do sprawy i chyba on jeden dostał wyrok śmierci.

Zespół profesora Koli odsłonił górną część grobu. Oszacowano z grubsza liczbę ciał które mogą w nim spoczywać. Z zasypiska wydobyto liczne łuski z niemieckiej broni palnej (głównie karabinowe), wytopione płaszcze pocisków – ergo: tkwiły w ciałach i wraz z nimi płonęły w temperaturze na tyle wysokiej że wytopił się ołów. Znaleziono też złamane ostrze niemieckiego bagnetu (ktoś dobijał konających?) i to co ofiary miały w kieszeniach. Klucze do mieszkań, zegarki, monety srebrne i złote, drobną biżuterię. Ergo: ciał nikt nie obszukał. Niemcy panicznie bali się wszy i tyfusu. Chyba nie mieli komu zlecić tej roboty…

Wykopaliska obaliły całkowicie tezy grossa. Mordowali NIEMCY. Udział Polaków jeśli w ogóle był to marginalny. Nikomu też nie przyszło do głowy po egzekucji ograbić zwłok ani rozkopać grobu w poszukiwaniu złota.

Mamy wolność słowa. Bez problemu znajdziemy w necie artykuły opisuję ekshumację, wyparował niestety obszerny tekst ze zdjęciami dokumentacyjnymi (kiedyś go linkowałem). Znajdziemy też zeznana świadków dowodzące obecności SS-manów. Znajdziemy film z wypowiedzią profesora kierującego ekshumacją pokazujący też wydobytą biżuterię. Każdy może samodzielnie przestudiować sprawę, zapoznać się z relacjami świadków, obejrzeć zdjęcia wydobytych artefaktów. Zastanowić się. Wyciągnąć wnioski.

W powszechnej świadomości zapisana jest jednak wersja grossa/michnika „mordowali Polacy z inicjatywy własnej”. Dodatkowym uprawdopodobnieniem całego szwindlu była postawa niejakiego Kwaśniewskiego – który licząc na szmalcowną posadkę w ONZ „przepraszał za polską zbrodnię”. Potem jeszcze niejaka bikont napisała książkę „my z Jedwabnego” o straszliwym antysemityzmie na Podlasu a niejaki orliński gdy okazało się że coś ofiar jest mniej niż gross wyliczył błysnął tezą „W Jedwabnem grobów Żydów należy szukać na każdym podwórku”.

Ergo: WOLNOŚC SŁOWA NICZEGO JUŻ NIE GWARANTUJE. PRZEGRYWA Z MASOWĄ DEZINFORMACJĄ.

"uchodźca"

https://niezalezna.pl/358341-ujawniono-kim-byl-sprawca-bestialskiego-zabojstwa-nauczyciela-to-urodzony-w-moskwie-18-latek

Mordercą nauczyciela był 18-letni "uchodźca" z Czeczenii - przygarnięty wraz z całą rodziną (6 lub 9 osób) z prawem pobytu przez 10 lat we Francji.

Ergo: we Francji nie musiał sę bać ani żołdaków putina, ani żołdaków pro-putinowskego namiestnika. Trafił do bogatego spokojnego dostatniego kraju, gdzie dostał kurs języka, kurs zawodowy, zasiłek, możlwość podjęcia legalnej pracy i zarobienia miesęcznie tylke ile w ojczyźnie przez rok. Przepustka do lepszego życia... Szansa jakiej nam nie dano nigdy. Taką "wdzięczność" bydlak okazał...  

Nadal wielu Polakow okazuje sympatię Czeczeńcom  uważając ich za niewinne ofiary rosyjskiej agresji... Ja wzywam do twardej ksenofobi. Jak im źle w Rosji (to możliwe)  - niech się wyprowadzą do krajow arabskch - nasza chata z kraja. 

 

słowacka droga

https://niezalezna.pl/358328-slowacja-przetestuje-wszystkich-obywateli-pod-katem-zakazenia-operacja-jakiej-jeszcze-nie-przezylismy

naszej władzy pod rozwagę.

o wolności...

Rozbierzmy to sobie na czynniki pierwsze.

Wolność słowa. Zasadniczo jest cool dopóki wolno na mówić co nam w duszy gra. Gorzej gdy „tamci” też mogą. W którym momencie trzeba wbudować zabezpieczenia. Np. po to żeby naziści nie mogli wydawać w Polsce gazetek. I tu się robi problem – bo trzeba ustalić granicę. To wolno a to już będzie nadużyciem wolności słowa. Pojawia się ktoś kto podejmuje decyzję. Nazioli kneblujemy, neo-stalinowców zakneblujemy, ale neo-leninistów i trockistów potraktujemy ulgowo.

Ponieważ starsi ludzie pamiętają cenzurę i źle im się kojarzy najfajniej załatwić problem polityczną poprawnością. Te poglądy są cool: światłe i postępowe a te obciachowe. A potem spokojnie poszczuć na posiadaczy poglądów uznanych za obciachowe ludzi młodych głupich przekonanych że zmieniają świat na lepsze… sporo ugrać można autocenzurą – wmówić ludziom że niefajnie pisać rzeczy obciachowe, a pozostałych zastraszyć – napiszesz coś złego o Żydach – do ci dowalą złymi recenzjami, nakład poleci na mordę, księgarnie nie będą chciały brać twojej książki…

Jak wytresować ludzi żeby wiedzieli co jest obciachowe a co postępowe? Kampaniami medialnymi. Wolność słowa zawsze przegra z masowością informacji. Z fabrykami fake newsow powielanych przez stajnie trolli. Z masami pseudodziennikarzy i pseudopubliczystow którzy za 200-300 zł machną artykuł albo opinię pod tezę, nie trudząc się ze sprawdzaniem gdzie leży prawda. Gdy przejrzysz 10 kolejnych porali i na każdym zajdziesz identyczne, nawet ewidentnie fałszywe, treści to bardzo ciężko będzie je rozkminić i odrzucić.

Jeśli wszystkie główne media będą mówiły że np. antysemityzm jest zły i obciachowy – to nawet pamiętając opowieści dziadka o terroryzujących gminą Żydach-lichwiarzach a po wojnie o Żydach z ubecji to trudno będzie zaryzykować napisanie prawdy o tych konkretnych przypadkach – bo odbiorcy będą na tyle zaimpregnowani że tekst i autora odrzucą, skreślą, wrzucą do jednego worka z nazistami.

Jest jednak jeszcze gorsza storna tego medalu. Obok młodych debili którzy nie wiedzą jak było ale poczują konieczność dania odpory „faszyzmowi” będą jeszcze starzy cwaniacy którzy wiedząc jak było dokopią autorowi bo uznają że to się opłaci, albo że wprawdzie napisał prawdę – ale trzeba go zakrzyczeć bo w obecnych czasach tamta prawda może posłużyć „faszystom” jako argument.

Tekst o złych gejach? To samo. Tresura poszła już bardzo daleko. Gej ad definitione nie może być szwardzcharkterem, a już absolutnie nie może być pedofilem Znajdą się młodzi idioci hetero którzy dadzą odpór i wywieszą tęczowe flagi bo uznają że tak trzeba, że trzeba zbudować nowy lepszy świat gdzie wszystkim będzie lepiej. Zajdą się starzy cwaniacy dla których poparcie gejów to „mądrość etapu” w skoku na kasę. Znajdą się ludzie którzy skalkulują ryzyko i o złych gejach nie napiszą.

Zdajecie sobie sprawę że w obecnych czasach „milczenie owiec” prawdopodobnie w ogóle by nie powstało? Byłaby książka, szybko zapomniana i uznana za transfobiczną, której autor były skończony i której nikt by jej nie zekranizował. A gdyby nawet ktoś się odważył to żaden z liczących się aktorów by mu w tym nie zagrał żeby sobie nie zwichnąć kariery.

Tajwan

Chińska Republika Narodowa - Tajwan. Ostatni skrawek wolnych chiń, ostan kawałek cesarstwa nie podbity przez czerwonych. 

Kraj który zdołal uniknąć wchłonięcia przez CHRL. Kraj ostrożny, nieufny wobec komuchów i pozytecznych idiotów. 

Kraj który dzięki mądrości i ostrożności swoich włądz uniknął koronawirusa. 

Warto poczytać jak to zrobili. 

https://dorzeczy.pl/swiat/157539/ten-kraj-zdusil-koronawirusa-ostatni-przypadek-wykryto-pol-roku-temu.html